Stare przysłowie mówi, że najlepiej wychodzi się z nią na zdjęciu. Jednak w rzeczywistości rodzina to coś więcej niż tylko zbieranina osób pozujących w tym samym czasie do wspólnego zdjęcia. Rodzina to raczej wspólnota ludzi, których łączą silne więzi emocjonalne i poczucie solidarności.

Celem tego artykułu jest udzielenie rodzicom rad, jak wychowywać dzieci.

Żyjemy w społeczeństwie, w którym obserwujemy wzrost liczby dzieci. Jedenaście to bar dla dzisiejszych rodziców, którzy szukają dobrego startu dla swoich pociech. Tworzenie celów i ustalanie oczekiwań to to, co robi większość ludzi, gdy starają się stworzyć dobrze dostosowane i odnoszące sukcesy dzieci. Celem tego artykułu jest pomoc rodzinom w osiągnięciu tych celów poprzez udzielenie im wskazówek, jak dobrze wychować swoje dzieci, bez nadmiernego ich stresu. Przede wszystkim ważna jest rodzina. Niezbędne jest także wpajanie dzieciom wartości, aby stały się dobrymi obywatelami.

# Jak wychowywać swoje dzieci?

Pytanie nie brzmi jak wychowuje się dzieci, ale co ważniejsze, jakie czynniki decydują o jakości wychowania dzieci.

Czy dorosną, by być takimi samymi jak ich rodzice, czy też staną się samodzielną osobą? W obu przypadkach wychowanie powinno być odpowiedzialne za wychowanie dziecka na osobę o wysokiej samoocenie i dobrym nastawieniu do życia. Jakie są niektóre czynniki, które przyczyniają się do tego wysokiej jakości wychowania?”

Nie powinniśmy ignorować żadnego czynnika, który wpływa na nasze dzieci i sprawia, że dorastają jako jednostki, jakimi chcemy, aby były. Nie powinniśmy przeoczyć tego, co sprawia dzieciom radość i pozwala, by miało to na nie negatywny wpływ

Czym jest rodzina

Rodzina to podstawowa komórka społeczna. W skład rodziny jak nie trudno zgadnąć wchodzą rodzice, dzieci i dziadkowie. To dorośli mają za zadanie pokazać dziecku, na czym polega wzajemny szacunek i odnoszenie się z miłością do bliskiej osoby. Rodzina co najistotniejsze to również rodzaj schronienia, azylu w trudnych sytuacjach życiowych. Można do niej się zwrócić o pomoc i oczekiwać od niej akceptacji oraz bezwarunkowego wsparcia bez względu na okoliczności.

Jak założyć rodzinę

To wcale nie takie trudne. Wystarczy znaleźć sobie partnera, który zapewni nam poczucie bezpieczeństwa, czułość i stabilność emocjonalną. Gdy już uda się już wypełnić tę najtrudniejszą część planu, należy taki związek sformalizować. A najlepiej zrobić to w Kościele, w obecności księdza oraz zebranych krewnych. Oczywiście rodzinę tworzą także osoby, których przyrzeczenie o miłości i wzajemnej trosce zostało złożone w Urzędzie Stanu Cywilnego w obecności urzędnika. Oni w rozumieniu prawa też są formalnie rodziną.

Korzyści z posiadania rodziny

Podstawową zaletą posiadania partnera życiowego i dzieci jest fakt, że jest się po prostu do kogo odezwać. Człowiek nie siedzi sam w czterech ścianach. Rodzina to także lekarstwo na wszelkie bolączki i zmartwienia. Łatwiej je wszystkie znosić, kiedy ma się nimi z kim podzielić. Można również powiedzieć, że rodzina to pewne zabezpieczenie na przyszłość. Mając kogoś bliskiego u boku, przynajmniej ma się nadzieję, że ktoś nam poda szklankę wody w chorobie i będzie z nami ciągle niezależnie od tego, co się z nami potem stanie.

A co w sytuacji, gdy samemu pochodzi się z rozbitej rodziny?

Paradoksalnie wywodzenie się z rozbitej lub dysfunkcyjnej rodziny jeszcze mocniej wyzwala w takiej osobie chęć posiadania dzieci i współmałżonka. Człowiek niekochany przez swoich bliskich chce za wszelką cenę udowodnić, że potrafi znaleźć kogoś, kto go zaakceptuje i pokocha. Poza tym stara się udowodnić szczególnie same sobie, że jego rodzinny dom nie będzie miejscem dysfunkcyjnym, z którego wieje emocjonalny chłód.

Niemniej osoby, które w dzieciństwie nie zaznały miłości od swoich opiekunów- nie są w stanie całkowicie zapomnieć o swoich korzeniach. A to dlatego, że są one przecież częścią ich osobowości a, ponadto i tak trzeba będzie o nich kiedyś opowiedzieć własnemu potomstwu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.