Hemoroidy zewnętrzne są łatwe do wykrycia. Zwykle pojawiają się one wokół otworu odbytu i mają kształt wybrzuszenia, które może ulec zakrzepicy. Powodują one dyskomfort w postaci podrażnień i stanów zapalnych. Najczęstsze objawy to swędzenie, kłucie i małe krwawienia po wypróżnieniu.
Hemoroidy mogą pojawić się z różnych powodów, takich jak pewne predyspozycje genetyczne, dźwiganie ciężarów, ciąża, długotrwałe siedzenie, spożywanie pikantnych potraw lub problemy związane z zaparciami i biegunkami. Ważne jest, aby zidentyfikować możliwą przyczynę, abyśmy mogli zająć się problemem.

Niektóre z rzeczy, które możemy zrobić, aby zapobiegać hemoroidom zewnętrznym.

 1. Pij dużo wody.
 2. Jedz owoce, warzywa i żywność o wysokiej zawartości błonnika.
 3. Unikaj pikantnych potraw.
 4. Bądź regularnie aktywny fizycznie.
 5. Używaj naturalnych gąbek i szarego mydła.

Wskazówki pomagające zmniejszyć dyskomfort związany z hemoroidami zewnętrznymi.

Co zrobić, jeśli masz już hemoroidy zewnętrzne i jak można je leczyć?

Oto kilka rozwiązań, które możesz podjąć, aby pomóc złagodzić objawy.

 1. Zwróć uwagę na swoją dietę: zrezygnuj z kawy i czekolady, ponieważ podrażniają one okolice odbytu i będą powodować większy dyskomfort.
 2. Spróbuj pozy dziecka, dobrze znanej pozycji jogi. Aby to zrobić, oprzyj kolana na podłodze, przysuń tułów do ud i wyciągnij ręce nad głowę. Pozycja ta pomaga przy zaparciach i stymuluje okolice odbytu. Połóż się na podłodze i podnieś nogi do góry przy ścianie, starając się podejść jak najbliżej. Pozycja ta przynosi ulgę poprzez stymulację tego obszaru.
 3. Stosuj lód, zawinięty w ściereczkę, aby skorzystać z jego znieczulającego i przeciwzapalnego działania.
 4. Nie używaj papieru toaletowego, używaj mokrych chusteczek lub umyj miejsce w bidecie, kiedy idziesz do toalety.
 5. Używaj bawełnianej bielizny.
 6. Unikaj perfumowanych detergentów i płynów do płukania tkanin, ponieważ mogą one zwiększać podrażnienia.
 7. Pij herbatki ziołowe, takie jak rumianek czy skrzyp, ponieważ ich właściwości zawierają właściwości przeciwzapalne, które pomogą w zmniejszeniu dolegliwości związanych z zewnętrznymi palami.

Kąpiele z wykorzystaniem naturalnych rozwiązań w leczeniu hemoroidów zewnętrznych.

Kąpiele z wykorzystaniem naturalnych rozwiązań to kolejna z rzeczy, które możesz zrobić, aby złagodzić dyskomfort spowodowany hemoroidami. Do wykonania kąpieli używa się wody i naturalnych esencji, które mają dobroczynne właściwości, czy wiesz co to są te naturalne rośliny?

1. Kasztanowiec zwyczajny.

Kasztanowiec może stać się dobrym sprzymierzeńcem, ponieważ dzięki wysokiej zawartości escyny ma właściwości przeciwzapalne. Składnik ten ułatwia krążenie i może mieć uspokajający wpływ na powierzchnię skóry.

2. Oczar wirginijski.

Skład tej rośliny jest bogaty w garbniki i flawonoidy, przypisuje się jej właściwości ściągające, wenotoniczne i hemostatyczne (hamujące krwawienie).

Miejscowe okłady

Wykonywanie okładów może pomóc wzmocnić działanie łagodzące na hemoroidy zewnętrzne. Możesz zastosować zimne okłady na to miejsce, umieszczając wysterylizowaną ściereczkę w zimnej wodzie lub w zamrażarce. W tym drugim przypadku zaleca się owinięcie szmatki w ściereczkę tak, aby nie dotykała bezpośrednio skóry. Można również stosować okłady z wymienionych wyżej roślin, których właściwości pomagają złagodzić objawy hemoroidów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.